TG-A1250-150-150-2.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-150-150-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-150-150-2.0
Description
THERM PAD 150MMX150MM GREEN
Detailed Description
Thermal Pad Green 150.00mm x 150.00mm Square
Category
Outline
150.00mm x 150.00mm
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Thermal Conductivity
12.5W/m-K