TG-A1250-10-10-2.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-10-10-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-10-10-2.0
Description
THERM PAD 10MMX10MM GREEN
Detailed Description
Thermal Pad Green 10.00mm x 10.00mm Square
Category
Outline
10.00mm x 10.00mm
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Thermal Conductivity
12.5W/m-K