LI98-640-320-0.25 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
t-Global Technology
In Stock: 237
Datasheet
Thermal Pad White 640.00mm x 320.00mm Rectangular Adhesive - Both Sides
LI98-640-320-0.25
DigiKey Part Number
1168-LI98-640-320-0.25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI98-640-320-0.25
Description
THERM PAD 640X320MM W/ADH WHT
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0100" (0.254mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Acrylic Elastomer
Series
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Packaging
Box
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Obsolete
Color
White
Type
Tape, Roll
Thermal Conductivity
1.0W/m-K
Shape
Rectangular
Shelf Life
12 Months
Outline
640.00mm x 320.00mm