LI98-1140-27-0.25
DigiKey Part Number
1168-2060-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI98-1140-27-0.25
Description
THERM PAD 1.14MX27MM W/ADH WHITE
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 1.14m x 27.00mm Rectangular Adhesive - Both Sides
Thermal Conductivity
1.0W/m-K
Outline
1.14m x 27.00mm
Base Product Number
Thickness
0.0100" (0.254mm)