LI98-1120-12-0.15
DigiKey Part Number
1168-2058-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI98-1120-12-0.15
Description
THERM PAD 1.12MX12MM W/ADH WHITE
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 1.12m x 12.00mm Rectangular Adhesive - Both Sides
Thermal Conductivity
1.0W/m-K
Outline
1.12m x 12.00mm
Base Product Number
Thickness
0.0060" (0.152mm)