FAM3-200-200-0.25-1A
DigiKey Part Number
1168-1402-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAM3-200-200-0.25-1A
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet FAM3 Non-Conductive, Single Sided 7.874" (200.00mm) X 7.874" (200.00mm) X 0.010" (0.25mm)
Category
Length
7.874" (200.00mm)
Width
7.874" (200.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C