CP23-TO220-21.5-11.4-5.8-0.45
DigiKey Part Number
1168-CP23-TO220-21.5-11.4-5.8-0.45-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP23-TO220-21.5-11.4-5.8-0.45
Description
THERM PAD 21.5MMX11.4MMX5.8MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 21.50mm x 11.40mm x 5.80mm Rectangular
Category
Outline
21.50mm x 11.40mm x 5.80mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0177" (0.450mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
1.9W/m-K