URG2012L-121-L-T05 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | URG2012L-121-L-T05 |
Description | 0805 SIZE, 0.1W, 120 OHM, 0.01%, |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms ±0.01% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | URG2012L-121-L-T05 Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±2ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |