SMH100-LPSE-S15-SD-BK
DigiKey Part Number
S9212-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMH100-LPSE-S15-SD-BK
Description
CONN HEADER SMD 15POS 1MM
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 15 position 0.039" (1.00mm)
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Contact Length - Mating
0.065" (1.65mm)
Series
Insulation Height
0.039" (1.00mm)
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
1A