PD55003TR-E
DigiKey Part Number
497-19295-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-19295-1-ND - Cut Tape (CT)
497-19295-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PD55003TR-E
Description
RF MOSFET LDMOS 12.5V POWERSO10
Detailed Description
RF Mosfet 12.5 V 50 mA 500MHz 17dB 3W 10-PowerSO
EDA/CAD Models
PD55003TR-E Models
Category
Current Rating (Amps)
2.5A
Current - Test
50 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Output
3W
Voltage - Rated
40 V
Package / Case
PowerSO-10 Exposed Bottom Pad
Frequency
500MHz
Supplier Device Package
10-PowerSO
Gain
17dB
Base Product Number
Voltage - Test
12.5 V