EMIF06-1005M12 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EMIF06-1005M12 |
Description | FILTER RC(PI) 100 OHMS ESD SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 6 Channel R = 100Ohms, C = 45pF (Total) 12-UFDFN Exposed Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EMIF06-1005M12 Models |
Category | Resistance - Channel (Ohms) 100 |
Manufacturer STMicroelectronics | Values R = 100Ohms, C = 45pF (Total) |
Series | ESD Protection Yes |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Applications Data Lines for Mobile Devices |
Type Low Pass | Mounting Type Surface Mount |
Filter Order 2nd | Package / Case 12-UFDFN Exposed Pad |
Technology RC (Pi) | Size / Dimension 0.098" L x 0.059" W (2.50mm x 1.50mm) |
Number of Channels 6 | Height 0.024" (0.60mm) |
Attenuation Value -34dB @ 900MHz ~ 1.8GHz | Base Product Number |