TSP-L-0750-203-3%-RH
DigiKey Part Number
905-1090-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSP-L-0750-203-3%-RH
Description
SENSOR LINEAR 750MM CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Sensor Linear Position Flexible Membrane - Linear Connector
Category
Actuator Type
Flexible Membrane - Linear
Manufacturer
Spectra Symbol
Linearity
±3%
Series
Resistance
20 kOhms
Packaging
Bulk
Resistance Tolerance
±20%
Part Status
Active
Mounting Type
Custom
For Measuring
Linear Position
Termination Style
Connector
Technology
Resistive
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Linear Range
0 ~ 750.00mm (0 ~ 29.53")