SI82D39AEC-IS1
DigiKey Part Number
863-SI82D39AEC-IS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SI82D39AEC-IS1
Detailed Description
1A Gate Driver Capacitive Coupling 3750Vrms 2 Channel 16-SOIC
Rise / Fall Time (Typ)
8.3ns, 8.6ns
Series
Current - Output High, Low
770mA, 760mA
Current - Peak Output
1A
Voltage - Output Supply
5V ~ 30V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Common Mode Transient Immunity (Min)
200kV/µs