SIWN917M100LGTBA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Silicon Labs
In Stock: 0
Datasheet
IC RF TxRx + MCU Bluetooth, WiFi 802.11b/g/n/ax, Bluetooth v5.4 2.4GHz 84-VFQFN Dual Rows, Exposed Pad
SIWN917M100LGTBA
DigiKey Part Number
336-SIWN917M100LGTBA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIWN917M100LGTBA
Description
IC RF TXRX+MCU BLE 84QFN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Size
4MB Flash, 672kB SRAM
Mfr
Serial Interfaces
ADC, GPIO, I2C, I2S, SDIO, SPI, UART
Packaging
Tray
GPIO
41
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Type
TxRx + MCU
Current - Receiving
18mA
RF Family/Standard
Bluetooth, WiFi
Current - Transmitting
10mA ~ 17mA
Protocol
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C