SLPPI05-15-100M-TR
DigiKey Part Number
595-SLPPI05-15-100M-TR-ND - Tape & Reel (TR)
595-SLPPI05-15-100M-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
595-SLPPI05-15-100M-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPPI05-15-100M-TR
Description
FIXED IND 10UH 2A 170 MOHM SMD
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 2 A 170mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SLPPI05-15-100M-TR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3A
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)