SLPPI05-02-4R7M-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Signal Transformer
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µH Shielded Molded Inductor 3.2 A 65mOhm Max Nonstandard
SLPPI05-02-4R7M-TR
DigiKey Part Number
595-SLPPI05-02-4R7M-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPPI05-02-4R7M-TR
Description
FIXED IND 4.7UH 3.2A 65 MOHM SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SLPPI05-02-4R7M-TR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4A
DC Resistance (DCR)
65mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)