SLPPI05-02-3R3M-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Signal Transformer
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µH Shielded Molded Inductor 3.5 A 59.3mOhm Max Nonstandard
SLPPI05-02-3R3M-TR
DigiKey Part Number
595-SLPPI05-02-3R3M-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPPI05-02-3R3M-TR
Description
FIXED IND 3.3UH 3.5A 59.3 MOHM
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SLPPI05-02-3R3M-TR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
6.5A
DC Resistance (DCR)
59.3mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)