SLPPI03-12-R22M-TR
DigiKey Part Number
595-SLPPI03-12-R22M-TR-ND - Tape & Reel (TR)
595-SLPPI03-12-R22M-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
595-SLPPI03-12-R22M-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPPI03-12-R22M-TR
Description
FIXED IND 220NH 7.5A 12 MOHM SMD
Detailed Description
220 nH Shielded Molded Inductor 7.5 A 12mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SLPPI03-12-R22M-TR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
11A
DC Resistance (DCR)
12mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)