F1F2-0804-4R7M
DigiKey Part Number
595-F1F2-0804-4R7MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1F2-0804-4R7MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1F2-0804-4R7MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1F2-0804-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 9A 26 MOHM SMD
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 9 A 26mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1F2-0804-4R7M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
13A
DC Resistance (DCR)
26mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.339" L x 0.315" W (8.60mm x 8.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)