6SL32203YC240UF0
DigiKey Part Number
3473-6SL32203YC240UF0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
6SL32203YC240UF0
Description
G120X IP20 200...240V 7.5KW FSC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 200 ~ 240V 37.8A 7500 W Chassis Mount
Category
Voltage - Load
200 ~ 240V
Manufacturer
Siemens
Current - Output
37.8A
Series
Wattage - Load
7500 W
Packaging
Box
Voltage - Supply
200 ~ 240VAC
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 45°C