T-TOP98-80-80-0.5
DigiKey Part Number
3153-T-TOP98-80-80-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T-TOP98-80-80-0.5
Description
HIGH THERMAL CONDUCTIVE PAD, 80M
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Purple 80.00mm x 80.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Material
Silicone
Manufacturer
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Adhesive
Tacky - Both Sides
Series
Color
Purple
Packaging
Bag
Thermal Conductivity
18W/m-K
Part Status
Active
Shelf Life
120 Months
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Shipment
Shape
Square
Storage/Refrigeration Temperature
Room Temperature
Outline
80.00mm x 80.00mm
Digi-Key Storage
Room Temperature
Thickness
0.0197" (0.500mm)