DRIAC24A
DigiKey Part Number
646-1216-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRIAC24A
Description
AC INPUT MODULE 240V
Customer Reference
Detailed Description
AC Input Module Output Module 28mA 24VDC Output 240VAC Supply
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DRIAC24A Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Input
240VAC
Manufacturer
Sensata-Crydom
Current - Input
5 mA
Series
Voltage - Output
24VDC
Packaging
Bulk
Current - Output
28mA