DR24E03R
DigiKey Part Number
CC2546-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR24E03R
Description
SSR RELAY SPST-NO 3A 24-280V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
EDA/CAD Models
DR24E03R Models
Category
Voltage - Input
18 ~ 36VAC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 280 V
Series
Load Current
3 A
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C