DR24D12X
DigiKey Part Number
CC2700-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR24D12X
Description
SSR RELAY SPST-NO 12A 24-280V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
EDA/CAD Models
DR24D12X Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 280 V
Series
Load Current
12 A
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C