TS30042-M033QFNR
DigiKey Part Number
TS30042-M033QFNRTR-ND - Tape & Reel (TR)
TS30042-M033QFNRCT-ND - Cut Tape (CT)
TS30042-M033QFNRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS30042-M033QFNR
Description
IC REG BUCK 3.3V 2A 16QFN
Detailed Description
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 2A 16-VFQFN Exposed Pad
Category
Voltage - Input (Max)
40V
Frequency - Switching
1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Min)
4.5V