SEAC-020-10-40.0-TU-TU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
200 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 3.33' (1.02m)
SEAC-020-10-40.0-TU-TU
DigiKey Part Number
612-SEAC-020-10-40.0-TU-TU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAC-020-10-40.0-TU-TU
Description
CBL ASSM M-M 200POS 40" HDR
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SEAC-020-10-40.0-TU-TU Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)