SEAC-020-08-12.0-TU-TU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
160 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 1.00' (304.80mm)
SEAC-020-08-12.0-TU-TU
DigiKey Part Number
612-SEAC-020-08-12.0-TU-TU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAC-020-08-12.0-TU-TU
Description
CBL ASSM M-M 160POS 12" HDR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SEAC-020-08-12.0-TU-TU Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
1.00' (304.80mm)