Image for HPW-04-04-T-S-510-120 is not available
HPW-04-04-T-S-510-120
DigiKey Part Number
612-HPW-04-04-T-S-510-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPW-04-04-T-S-510-120
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.720" (18.288mm)
Length - Post (Mating)
0.120" (3.048mm)
Series
Length - Stack Height
0.510" (12.954mm)
Length - Tail
0.090" (2.286mm)
Pitch
0.200" (5.08mm)