Image for HPW-04-04-T-S-275-300 is not available
HPW-04-04-T-S-275-300
DigiKey Part Number
612-HPW-04-04-T-S-275-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPW-04-04-T-S-275-300
Description
.200" POWER BOARD STACKER
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.665" (16.891mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Post (Mating)
0.300" (7.620mm)
Series
Length - Stack Height
0.275" (6.985mm)
Packaging
Bulk
Length - Tail
0.090" (2.286mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
4
Termination
Solder
Pitch
0.200" (5.08mm)