ADF6-20-03.5-L-4-2-A-TR is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
MFR Recommended
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
80 Position Connector High Density Array, Female Surface Mount Gold
AcceleRate HD Ultra-Dense Multi-Row Connectors from Samtec  PIO | DigiKey
ADF6-20-03.5-L-4-2-A-TR
DigiKey Part Number
612-ADF6-20-03.5-L-4-2-A-TR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADF6-20-03.5-L-4-2-A-TR
Description
CONN 0.635MM SKT 20POS SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ADF6-20-03.5-L-4-2-A-TR Models
Mated Stacking Heights
5mm, 7mm, 10mm, 12mm
Number of Positions
80
Height Above Board
0.147" (3.72mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)