CL32B106KMVNNWE
DigiKey Part Number
1276-7053-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-7053-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-7053-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B106KMVNNWE
Description
CAP CER 10UF 63V X7R 1210
Detailed Description
10 µF ±10% 63V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CL32B106KMVNNWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)