Image for 25MF224MZ12012 is not available
25MF224MZ12012
DigiKey Part Number
1189-25MF224MZ12012TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25MF224MZ12012
Description
CAP FILM 20% 25V .22UF 2012
Detailed Description
0.22 µF Film Capacitor 25V Acrylic, Metallized 0805 (2012 Metric)
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - DC
25V