THS4001ID | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 296-1764-5-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | THS4001ID |
Description | IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | THS4001ID Models |
Category | Voltage - Input Offset 2 mV |
Mfr | Current - Supply 7.8mA |
Packaging Tube | Current - Output / Channel 100 mA |
Part Status Active | Voltage - Supply Span (Min) 5 V |
Amplifier Type | Voltage - Supply Span (Max) 32 V |
Number of Circuits 1 | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Slew Rate 400V/µs | Mounting Type Surface Mount |
Gain Bandwidth Product 270 MHz | Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
-3db Bandwidth 270 MHz | Supplier Device Package 8-SOIC |