SM-RVT70HSSFWCA0
SM-RVT70HSSFWCA0
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT70HSSFWCA0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT70HSSFWCA0
Description
STM32, 7.0" HB,IPS,ATOUCH CG,MET
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) I2C 7" (177.80mm) 1024 x 600
Category
Viewing Area
155.01mm W x 86.72mm H
Dot Pixels
1024 x 600
Interface
I2C
Diagonal Screen Size
7" (177.80mm)
Dot Pitch
0.15mm W x 0.14mm H