OS400-1006-022
DigiKey Part Number
4203-OS400-1006-022-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OS400-1006-022
Description
LOW PHASE NOISE -168DBC/HZ OCXO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz OCXO CMOS Oscillator 5V
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
5V
Series
Frequency Stability
±5ppb
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Size / Dimension
0.817" L x 0.817" W (20.75mm x 20.75mm)
Type
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)