LAMBDA80C-24D
DigiKey Part Number
LAMBDA80C-24D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LAMBDA80C-24D
Description
RF TXRX MOD U.FL THROUGH HOLE
Detailed Description
LoRa™ Transceiver Module 2.4GHz ~ 2.5GHz Antenna Not Included, U.FL Through Hole
Antenna Type
Antenna Not Included, U.FL
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.7V
Current - Receiving
4.8mA
Protocol
Current - Transmitting
24mA
Mounting Type
Through Hole
Frequency
2.4GHz ~ 2.5GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C