LAMBDA80-24S
DigiKey Part Number
LAMBDA80-24S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LAMBDA80-24S
Description
RF TXRX MOD INTEGRATED TRACE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LoRa™ Transceiver Module 2.4GHz ~ 2.5GHz Integrated, Trace Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LAMBDA80-24S Models
Category
Sensitivity
-132dBm
Mfr
Serial Interfaces
SPI
Series
Antenna Type
Integrated, Trace
Packaging
Bulk
Utilized IC / Part
SX1280
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.7V
DigiKey Programmable
Not Verified
Current - Receiving
4.8mA
Protocol
Current - Transmitting
24mA
Modulation
FSK, GFSK
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.4GHz ~ 2.5GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C