RPMB15-2.0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RPMB15-2.0 |
Description | DC DC CONVERTER 15V |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 15V 2A 16V - 36V Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RPMB15-2.0 Models |
Category | Voltage - Output 1 |
Mfr | Current - Output (Max) 2A |
Series | Applications ITE (Commercial) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Features Adjustable Output, Remote Sense |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating) |
Type Non-Isolated PoL Module | Efficiency 94% |
Number of Outputs 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Min) 16V | Package / Case 25-BLGA Module |
Voltage - Input (Max) 36V | Size / Dimension 0.48" L x 0.48" W x 0.15" H (12.2mm x 12.2mm x 3.8mm) |