RPMB15-2.0-EVM-1
DigiKey Part Number
945-RPMB15-2.0-EVM-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPMB15-2.0-EVM-1
Description
RPMB15-2.0 EVALUATION MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
- 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
15V
Manufacturer
Recom Power
Current - Output
2A
Packaging
Box
Voltage - Input
16V ~ 36V