PH9400.566ANLT
DigiKey Part Number
553-3359-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3359-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3359-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PH9400.566ANLT
Description
TRANSFORMER 1.12MH SMD
EDA/CAD Models
PH9400.566ANLT Models
Category
Inductance
1.12 mH
Size / Dimension
0.657" L x 0.500" W (16.70mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max)
0.559" (14.20mm)