PA4342.333NLT
DigiKey Part Number
553-3434-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3434-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3434-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4342.333NLT
Description
FIXED IND 33UH 3.5A 112 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Molded Inductor 3.5 A 112mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4342.333NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
DC Resistance (DCR)
112mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)