PA4341.301NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4341.301NLT |
Description | FIXED IND 300NH 21A 3.8 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 300 nH Shielded Molded Inductor 21 A 3.8mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA4341.301NLT Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 3.8mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 35A |