PA4341.201NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4341.201NLT |
Description | FIXED IND 200NH 24A 2.5 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 200 nH Shielded Molded Inductor 24 A 2.5mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA4341.201NLT Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 2.5mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 41A |