BWVC00606045220M00
DigiKey Part Number
553-BWVC00606045220M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BWVC00606045220M00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BWVC00606045220M00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWVC00606045220M00
Description
FIXED IND 22UH 1.71A 130 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 1.71 A 130mOhm 2424 (6060 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
130mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
2424
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)
Current - Saturation (Isat)
2.97A