BSPQ000603043N5B00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BSPQ000603043N5B00 |
Description | FIXED IND 3.5NH 500MA 170 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.5 nH Unshielded Thick Film Inductor 500 mA 170mOhm Max 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 170mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 500MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 7GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 500 MHz |
Type Thick Film | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0201 |
Tolerance ±0.1nH | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.017" (0.43mm) |