BPF1608LRAAR4700L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BPF1608LRAAR4700L |
Description | RF FILTER BAND PASS 4.7GHZ 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 600MHz Bandwidth 1.9dB 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Filter Type Band Pass |
Manufacturer Pulse Electronics | Insertion Loss 1.9dB |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad |
Frequency 4.7GHz Center | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Bandwidth 600MHz | Height (Max) 0.014" (0.35mm) |