BMRA000606303R3MA1
DigiKey Part Number
553-BMRA000606303R3MA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BMRA000606303R3MA1CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BMRA000606303R3MA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMRA000606303R3MA1
Description
FIXED IND 3.3UH 6A 35 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 6 A 35mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
12A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
35mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)