ANTX100P113B24003 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ PCB Trace U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
ANTX100P113B24003
DigiKey Part Number
311-4610-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANTX100P113B24003
Description
RF ANT 2.45GHZ PCB TRACE CAB ADH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2.5
Packaging
Bulk
Gain
2.8dBi
Part Status
Active
Power - Max
1 W
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz
Height (Max)
0.022" (0.55mm)