ANTX100P112B24553
DigiKey Part Number
311-4615-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANTX100P112B24553
Description
RF ANT 2.45/5.5125GHZ FLAT PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2.5
Packaging
Bulk
Gain
2.2dBi, 2.2dBi
Part Status
Active
Power - Max
1 W
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.5125GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.875GHz
Height (Max)
0.022" (0.55mm)