POEA30U-1AT-5-R
DigiKey Part Number
993-POEA30U-1AT-5-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
POEA30U-1AT-5-R
Description
IEEE802.3AT - POE DESKTOP C14 5
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
56V Power Over Ethernet (POE) 1 Port Passive Injector Data Rate
Category
Compliance
IEEE802.3at
Manufacturer
Phihong USA
Features
OCP, OVP, SCP
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C
Packaging
Box
Efficiency
85%
Mounting Type
Desktop
Type
Passive Injector
Size / Dimension
4.96" L x 1.79" W x 1.18" H (126.0mm x 45.5mm x 30.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC